Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Jak co roku tak samo i w tym roku 5 października - w pierwszą sobotę, niejako podtrzymując tradycję ale przede wszystkim z potrzeby serca, nasza młodzież z klas maturalnych odwiedzała Sanktuarium Narodu Polskiego na Jasnej Górze. Pielgrzymka pod tegorocznym hasłem „Kto wierzy nigdy nie jest sam” była skierowana do maturzystów, wychowawców i katechetów z terenu Archidiecezji Przemyskiej. Po drodze odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach a następnie dotarliśmy do klasztoru oo. Paulinów.

W piątek (4.10) uczniowie fakultetów biologicznych klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami biologii p. Wiolettą Bryndzą p. Pauliną Kilar a także z panią dyrektor Joanną Połdiak wyruszyli na wycieczkę przedmiotową by zgłębiać tajemnice ludzkiego ciała. Mowa tutaj oczywiście o wystawie The Human Body, która sama w sobie jest podróżą po naszym niezwykłym, nieustannie zmieniającym się ciele. Dodam, że jest to naturalna wystawa ludzkiego ciała, powstałego w procesie plastynacji. Pod skórą człowieka działa wiele skomplikowanych narządów, których prawidłowe funkcjonowanie utrzymują nas przy życiu i zdrowiu.

Przypominam, że wpłata składki na basen nastąpi 5 listopada, we wtorek. Proszę o rozpoczęcie organizacji akcji wg ustalonych wcześniej reguł. Przypominam o podpisie osoby wpłacającej!

Nieodłączną częścią świętowania Dnia Nauczyciela jest akademia szkolna. Tegoroczna była wyjątkowa gdyż... składała się wyłącznie z występów artystycznych uczniów naszego liceum.

Miejsce: St. Michael im Lungau – Austria
Termin: od 18.01 do 25.01.2014 r.
Zakwaterowanie: Apartamenty w centrum miejscowości St. Michael

Miejscowość St. Michael – bardzo spokojna, cicha i bezpieczna leży na południowym krańcu landu Salzburg, dzięki czemu panuje tam nawet w styczniu bardzo ładna pogoda. Odległość od Sanoka to niespełna 1000 km, co gwarantuje dojazd w ciągu jednego dnia.Pensjonat usytuowany jest w centrum miasteczka, obok są sklepy spożywcze, poczta, banki, sklepy i serwisy narciarskie, restauracje, przystanki „ski-busów” etc.

Apartamenty składają się z dwóch lub trzech sypialni, jednej lub dwóch łazienek i WC, jadalni oraz kuchni, która jest kompletnie wyposażona, co umożliwia bezproblemowe, samodzielne przygotowywanie posiłków.

 

Przez cały ubiegły tydzień w sali nr 7 i na szkolnych korytarzach mogliśmy spotkać dwie obce twarze, byli to studenci : Mahsa z Iranu i Namik z Azerbejdżanu.

Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów na przewodniczącego SU :

1. Sara Kozicka i Piotr Poznański  168 głosów

2.Karol Szczepan i Bogusław Hnat  123 głosy

3.Martyna Bieleń i Marcin Słowiak  114 głosów

We wtorek (tj.1.10.2013 r.)  w gościnne progi II LO zawitali uczniowie ze szwajcarskiej miejscowości Villars-sur-Glâne. Niepostrzeżenie (bo w tłumie niczym nie odróżniali się od naszych uczniów) obserwowali zajęcia w klasach 1 a, 1 f.

Już w piątek (tj. 4 października) odbędą się wybory do samorządu szkolnego. Jak co roku samorząd wybieramy wśród zgłoszonych kandydatów z klas 2. W głosowaniu bierze udział cała szkoła.

Dzisiaj (tj. 26 września) na sali gimnastycznej ZS nr 1 odbył się Europejski Dzień Języków.
Stanowisko naszej szkoły miało za zadanie przedstawić kulturę Wielkiej Brytanii. Nasi koledzy i koleżanki przebrani byli w różnego rodzaju pomysłowe stroje. Uczniowie z kółka teatralnego zamienili się w dobrze nam znane postacie z angielskich bajek. Całością kierowały p. Ewa Kikta i p. Dorota Wierdak.