Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Dnia 27 października fakultet historyczny wraz z p. Joanną Mogilany i p. Barbarą Rajtar-Wojdyłą pojechał na wycieczkę do Krakowa.

Z Sanoka wyjechaliśmy o 6:30, a cała podróż trwała ok. 4 godzin. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od krótkiego spaceru na Wawel, z którego mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Później udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego,  gdzie zobaczyć mogliśmy wystawę o starożytnym Egipcie. Mieliśmy okazję widzieć z bliska mumie, sarkofagi oraz poznać wiele ciekawostek na temat Egiptu. Dowiedzieliśmy się też, że większość eksponatów tego muzeum zostało ofiarowanych przez żołnierzy Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich walczących podczas II wojny w Afryce. Pod koniec uczestniczyliśmy w warsztatach „Tajniki zawodu archeologa”. Mieliśmy do rozwiązania kilka ciekawych zadań, z którymi poradziliśmy sobie w mgnieniu oka.

Z Muzeum Archeologicznego przeszliśmy na Krakowski Rynek,  gdzie zjedliśmy obiad. Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Narodowego, gdzie oglądaliśmy wystawę „Barwa i broń w Polsce”. Jest to największa w Polsce, po Muzeum Wojska Polskiego  w Warszawie, ekspozycja prezentująca dawne militaria od czasów średniowiecza do II wojny światowej.

Po mile i pouczająco spędzonym dniu nadszedł czas na powrót do Sanoka, w którym to byliśmy ok. godziny 20. Wycieczka przebiegła świetnie, a wszyscy liczą na powtórkę.

 Patrycja Lewandowska