Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

GRECJA dzień drugi:

Wczesnym rankiem wyjechaliśmy spod Salonik na południe Grecji. Pierwszym historycznym miejscem były Termopile. Wąwóz termopilski wiąże się z bitwą Greków z Persami. Grecy walczyli pod wodzą  Leonidasa i polegli wierni prawu spartańskiemu  w 480r. pne.


Termalne źródła stały się dla nas wielką frajdą, ponieważ kąpaliśmy się w wodzie o temperaturze 40 stopni C.
Kolejny punkt programu to położone w wysokich górach Parnasu - Delfy. Starożytne Delfy to pępek antycznego świata i miejsce szczególnego kultu Apollina. To tutaj przybywali królowie i zwykli mieszkańcy polis aby wysłuchać wróżb wyroczni. Pytia mamrotała a kapłani tłumaczyli wróżby. Tutaj Lajos i Jokasta usłyszeli straszną przepowiednie o losach ich syna Edypa. Topografia Grecji jest związana z interpretacją mitów i legend. Po takiej wyciecze wiele historii staje się konkretnymi wydarzeniami. Po wyjściu z antycznego miasta odwiedziliśmy muzeum z oryginalnymi posągami i Sfinksem.
Zmęczeni i głodni przybyliśmy do naszego miejsca; Loutraki. Zakwaterowaliśmy się w hotelu Kosmopolit  i zjedliśmy pyszną obiadokolacje na plaży w tawernie. Patrzyliśmy na zachodzące słońce nad wyspami i Akrokoryntem. 

JMF