Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

Na 6 miejscu w województwie, nasze „Dziewczyny ze Stali” zakończyły zmagania w tegorocznej Licealiadzie w piłce siatkowej dziewcząt. Biorąc pod uwagę poprzednie lata, jest to ogromny sukces, gdyż żadna sanocka szkoła, już dawno nie zaszła tak daleko.


Po wygranych zawodach powiatowych w Sanoku i rejonowych w Brzozowie, dziewczyny udały się na półfinał wojewódzki do Jasła. Już w pierwszym meczu rozgrywanym z Krosnem siatkarki pokazały, że wielogodzinne poranne treningi na hali PWSZ nie poszły na marne. Bardzo dobre przyjęcie, rozegranie i skuteczny atak poprowadziły dziewczyny do zwycięstwa w stosunku 2:0. Zaliczony wynik z Brzozowem 2:0. Mecz decydujący o bezpośrednim awansie do Finału Wojewódzkiego „stalówy” rozegrały z gospodarzem turnieju – II LO w Jaśle. Był to bardzo zacięty i wyrównany pojedynek, jednak doświadczenie II ligowych zawodniczek z Jasła wzięło górę i to one cieszyły się ze zwycięstwa w tiebreku. Drugie miejsce, w gronie czterech drużyn, zagwarantowało naszym dziewczynom dalszą walkę o finał wojewódzki.

Baraże były ostatnim turniejem, gwarantującym miejsce w „najlepszej czwórce” na Podkarpaciu, w którym czekały już drużyny z Jasła, Mielca i Jarosławia.
Zawody odbyły się na nowej hali przy V Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Na tym etapie, nie było już słabych drużyn. Pierwszy mecz nasze siatkarki rozegrały z Samorządowym LO Stalowa Wola- jak się później okazało, zwycięzcą całego turnieju. Pomimo faktu, iż spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla przeciwniczek, dziewczyny zagrały dobry mecz pokazując, że nie bez powodu znalazły się w barażach. Następnie naszym siatkarkom przyszło rywalizować z LO w Leżajsku. Dzięki mądrej i skutecznej grze, mogły się cieszyć ze zwycięstwa 2:0. W ostatnim meczu „Stalówy” zmierzyły się z V LO Rzeszów, ubiegłorocznym Mistrzem Polski w Licealiadzie. Nasze siatkarki bardzo dzielnie walczyły o każdy punkt z zawodniczkami, które przewyższały je warunkami fizycznymi… Spotkanie zakończyło się wygraną V LO.
I tak reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Marty Szerszeń, bez której istnienie tej drużyny byłoby niemożliwe, została szóstą szkołą w województwie.
Jedno jest pewne: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”…
Dziękujemy wszystkim, którzy w nas wierzyli i pozdrawiamy niedowiarków 😉


Drużynę siatkarek II LO tworzyły:


Karolina Demkowicz (c)
Klaudia Fil
Anna Kokoszka
Oliwia Zubik

Ewa Lutak (l)
Weronika Nieznańska
Natalia Czeleń
Wiktora Demkowicz
Wiktoria Maślanka
Wiktoria Ruebenbauer
Martyna Wojtanowska
opiekun: p. Marta Szerszeń

K.D

Zdjęcia z turnieju w Jaśle:

Foto: Patryk Praisnar i Dominik Burczyk:
https://drive.google.com/drive/folders/0B-EzJk9xs978UlJFbTNSbzhHZk0?usp=sharing

Zdjęcia z turnieju w Rzeszowie:

Foto O.Zubik:
https://drive.google.com/drive/folders/0B6e5DAAhARssdWhLbEZvamtCN1E

Foto A. Kątskiej:
https://photos.google.com/share/AF1QipP_r_vY7gKbG68J8pAlerrrY_qPI0g4MD3cqUPfL1BgsLES3g8wxNsifOtu0VmQBQ?key=QjhlU2g4NkYwUUFFMzFhSUVzX2g1Q2ZkWTJrMTB3