Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

W ten weekend (12-13 maja) nasi posłowie Karina Szmyd i Maciej Fabian udali się do Warszawy oraz malowniczego Sulejówka.

Wraz z dziewczynami z „Ekonomika” Dominiką Sokalską i Żanetą Żołnierczyk oraz grupą 60 najlepszych posłów i posłanek z pozostałych województw uczestniczyli w warsztatach i przygotowali projekt uchwały pod obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbędą się 1 czerwca.

Sobotę spędzili w Centrum Szkoleniowym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Sulejówku, gdzie podczas pracy w grupach, pod okiem ekspertów z Centrum Edukacji Obywatelskiej, padały pierwsze pomysły na treść uchwały.

W niedzielę pracowali już w Sejmie .

„To niesamowite siedzieć przy stołach komisji sejmowych, włączać te śmieszne mikrofony i , co ważniejsze, zgłaszać poprawki do uchwały, głosować… Naprawdę, niezapomniane przeżycie!” – mówi pani poseł Karina .

Ostateczny projekt uchwały Komisja SDiM przyjęła około godziny 15, po czym młodzi posłowie udali się na obiad w restauracji sejmowej”Hawełek”. Udało się też zwiedzić takie zakamarki gmachu Sejmu, do których zwykle nie ma wstępu.

Pan poseł Maciej wspomina, iż po wielu odmowach udzielenia wywiadu i pozowania do zdjęć , ze względu na napięty grafik, w końcu podszedł pewien skromny mężczyzna i poprosił o fotografię, później okazało się, że był nim europoseł Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, nie wypadało odmówić.

To był tylko przedsmak tego co wydarzy się 1 czerwca, kiedy zasiądą w tych samych ławach poselskich co dorośli posłowie i przemówią z mównicy Sejmowej. Jesteśmy jednak pewni, że zachowają klasę i kulturę słowa w przeciwieństwie do niektórych posłów obecnej kadencji.