Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

 
W dniu 8 marca 2017 roku odbył się etap wojewódzki Turnieju Recytatorskiego poświęconego pamięci żołnierzy niezłomnych. Uczniowie naszej szkoły: Weronika Pogorzelec i Karol Stabryła, pod opieką dr Jolanty Mazur-Fedak, wyjechali wczesnym rankiem do Wiercan pod Sędziszowem Małopolskim aby zaprezentować przygotowany repertuar poetycki.

Uroczystości z udziałem przedstawicieli władz  polskich, województwa i powiatów oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i pracowników IPN rozpoczęły się już o 9.30. Imprezę rozpoczął list od prezydenta Andrzeja Dudy. Interesujący wykład wygłosił pracownik rzeszowskiego IPN Maciej Rędziniak, nie zabrakło także rodzin żołnierzy wyklętych, o których pamięć jest przywracana.

Po obszernej części oficjalnej, rozpoczęto zmagania recytatorskie, w których brali udział uczniowie gimnazjów i liceów województwa podkarpackiego. Repertuar dostarczył wielu patriotycznych refleksji o losach bohaterów. W przerwie uczestnicy rozwiązywali zadania i quizy historyczne. Około godziny 15.00 doczekaliśmy się ogłoszenia wyników. Byliśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ Karol Stabryła  (2d), który wystąpił z wierszem Z. Herberta Przesłanie Pana Cogito, otrzymał 1 miejsce. Jurorzy- aktorzy z teatru  Wandy Siemaszkowej i Teatru Maska w Rzeszowie docenili autentyczność i świeżość interpretacji. Obdarowany pięknymi nagrodami Karol, trochę niedowierzający  w to ci się stało wrócił z koleżankami i nauczycielką do Sanoka.
JMF