Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

 Wieki sukces naszej koleżanki z klasy III d, która ma już w kieszeni indeks na wyższą uczelnię. Serdecznie gratulujemy.

 

 

Ania tak wspomina swój udział w olimpiadzie, która dla Niej skończyła się nadzwyczaj szczęśliwie.

 

Kiedy dowiedziałam się, że wystartowała II edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach, od razu postanowiłam wziąć w niej udział. Miałam już z nią styczność w ubiegłym roku, jednak udało mi się przejść tylko do drugiego etapu. W bieżącym roku miałam już nieco doświadczenia, więc postanowiłam spróbować jeszcze raz. W pierwszym etapie olimpiady należało napisać esej na jeden z pięciu tematów określonych przez organizatorów konkursu. Zostałam doceniona i moja praca dostała się do drugiego etapu, który odbył się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu mediów. Tutaj podziękowania należą się p. B. Rajtar-Wojdyle, która przygotowała mnie oraz pięciu innych uczniów naszej szkoły do tego etapu.

W drugim etapie wypadliśmy naprawdę dobrze, ponieważ z naszej szóstki do etapu centralnego dostały się aż trzy osoby (Anna Sydorczak, Klaudia Fil, Anna Kokoszka).

Ostatni etap, który odbył się 18 marca w Warszawie w gmachu dawnej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, składał się z dwóch części – pisemnej oraz ustnej  i nie należał do łatwych. Brało w nim udział 147 osób z całej Polski i tak, jak w drugim etapie, należało rozwiązać test wyboru, jednak o wiele bardziej wymagający. Test odbywał się w godzinach południowych i trwał godzinę. Następnie mieliśmy bardzo interesujące spotkanie z Anną Morawską, dziennikarką „Panoramy” oraz z Krzysztofem Ziemcem, jednym z prowadzących „Wiadomości”. Potem odbyliśmy zajęcia w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

W drugim dniu olimpiady, najlepsza 12. brała udział w części ustnej. Stawka konkursu była wysoka – zwycięzcy pierwszych sześciu miejsc otrzymywali, oprócz nagród rzeczowych oraz indeksów na wybrane uczelnie wyższe, możliwość stażu w wydawnictwie Bauer, Narodowym Instytucie Audiowizualnym lub w stacji RMF FM. Nadmienię, iż indeksy były nagrodą do 48. miejsca. Udało mi się uzyskać tytuł laureata. Szczerze mówiąc, było to dla mnie lekkie zaskoczenie, ponieważ nie nastawiałam się na szczególnie wysoką pozycję. W pewien sposób zdobycie tego indeksu było dla mnie wyznacznikiem tego, co dalej chcę robić w życiu. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników powiedziałam sobie, że jeśli uda mi się zdobyć indeks, to pójdę w tym kierunku. No i udało się. Partnerami olimpiady było 16 uczelni z całej Polski więc mam w czym wybierać. Teraz tylko należy zdać maturę ale mam nadzieję, że pójdzie mi też tak dobrze jak olimpiada.