Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Dnia 7 marca w Sanockim Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz podsumowanie V edycji międzypowiatowego konkursu historycznego "Oskarżeni o wolność".

Wśród laureatów konkursu znaleźli się reprezentanci naszej szkoły – Kinga Chmura (2a) zajęła II miejsce (zdobył a tylko 0,5 pkt  mniej niż zwyciężczyni), a Jakub Przystasz (3f) IV miejsce. Zgromadzeni z podziwem wysłuchali poruszającego występu wokalnego zespołu "Soul" pod opieką dr Moniki Brewczak oraz obejrzeli prezentacje multimedialną przygotowaną przez nauczycieli naszej szkoły (M. Dziuban, J. Mogilany, M. Szerszeń). Nasi koledzy Aleksandra Łyko (1a) i Rafał Husak (1b) bardzo profesjonalnie poprowadzili koncert.  Cała uroczystość wzbudziła w nas poczucie patriotyzmu i pokazała, że warto pamiętać o tych, którzy walczyli o nasz kraj.

 

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat żołnierzy wyklętych: Stefanii Pityńskiej, Stanisława Sojczyńskiego,  Feliksa Salmanowicza oraz Armii Krajowej. Napawa dumą fakt, że są wśród naszej społeczności szkolnej prawdziwi pasjonaci historii (niekoniecznie uczęszczający na fakultet historyczny – Kinga), którzy poświęcają  czas na poszerzenie swojej wiedzy – nie jest to wiedza wymagana na maturze !!!
Gratulujemy i liczymy na Was w kolejnych konkursach (Kuba będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie 1050 lecie chrztu Polski).