Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

DATA : 6-7-8 czerwca 2016r.

ZAKWATEROWANIE - kemping w Sarospatak - domki 5 osobowe (opcjonalnie 4:6), toalety turystyczne obok domków. Sam widziałem, jak je budowali we wrześniu 2015r.

WARUNKI POBYTU : pościel, lodówka (weźcie czajnik elektryczny), otwarty wstęp na baseny.

HARMONOGRAM ORGANIZACJI :

 a) do 11 marca - wpłata I raty - 50 zł (miejsc wolnych 40 - osób zapisanych wstępnie 47 - jeśli nie opłacisz raty w terminie - na Twoje miejsce wchodzi kolejna osoba z listy) - TAK - ta rata przepadnie jeśli z jakichś  powodów zrezygnujesz, a my nie znajdziemy nikogo na Twoje miejsce.

b) do 11 kwietnia - wpłata II raty - 50 zł / TAK - ta rata też przepadnie jeśli z jakichś  powodów zrezygnujesz, a my nie znajdziemy nikogo na Twoje miejsce

c) do 16 maja - wpłata III raty - 100zł / TAK - ta rata też przepadnie jeśli z jakichś  powodów zrezygnujesz, a my nie znajdziemy nikogo na Twoje miejsce

d) od maja MUSISZ posiadać EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego) - w Sanoku wyrabia się ją na ul. Lipińskiego - przychodnia - siedziba NFZ.

e) od maja MUSISZ posiadać dowód osobisty lub paszport (nie, legitymacja szkolna oraz przeterminowany paszport czy DO nie uprawniają do przekraczanie granicy obcych państw).

f) nie do wiary - czytasz ze zrozumieniem...

g) teraz się skup. Nie tak. Mocniej. JEŚLI w dniu wyjazdu - w autobusie - nie będziesz posiadał/a łącznie dokumentu tożsamości ( tak, to paszport lub DO) i karty EKUZ - nie jedziesz - wysiadasz z autobusu. Oczywiście przejazd, noclegi i baseny masz już opłacone. Lepiej o tym nie zapomnij. KONTEKST UCHODŹCÓW : tak, trzeba się liczyć ze wzmożonymi kontrolami na granicach, co dla Ciebie może być atrakcją - ale dla wyprawy będzie sporym obciążeniem czasowym.

Dla wszystkich niepełnoletnich w okresie wycieczki. Odkąd opuścimy Sanok jestem jak Twój Ojciec z Matką w jednym. Z tą różnicą, że dla mnie liczy się Twoje bezpieczeństwo biologiczne. Komfort psychiczny stawiam na dalszym miejscu. Do wszystkich pełnoletnich : dajcie spokój, Freddy Krueger to ja.

 

Planowany harmonogram pobytu :

a) wyjazd z parkingu Kaufland - 7.00

b) postój w Sátoraljaújhely (po 3 godzinach jazdy)- Tesco z kantorem. Przerwa na zakupy i wymianę walut (np. złotówki na forinty itp. eu, dolar) Tu również można skorzystać z toalety ( na Słowacji to jednak wymaga troszkę zachodu, ale znam kilku gości, którzy radzili sobie w polu kukurydzy).

c) przyjazd i zakwaterowanie plus "odprawa bezpieczeństwa"

d) baseny.

e) powrót : wg wersji oficjalnej do 10.00 musimy zdać domki i opuścić obiekt. Planowane negocjacje o przedłużenie pobytu do 13.00. Powrót do Sanoka, w środę - ok. godziny 18.00 

UWAGI DODATKOWE :

1. Wkrótce oświadczenie/pozwolenie Rodziców.

2. Nie - nie wszyscy mogą z nami pojechać. Możesz nie uzyskać certyfikatu bezpieczeństwa. Powiemy Ci o tym bezpośrednio. Jeśli nie - Ciebie temat nie dotyczy.

3. Jeśli masz ocenę niedostateczną z jednego z przedmiotów na koniec I semestru i będziesz zagrożony taka oceną na koniec roku - musisz uzyskać zgodę w formie podpisu wychowawcy i nauczyciela danego przedmiotu. "I" nie oznacza "lub". 

4. Racja jest tylko jedna i ma ją kierownik. Nie pasuje? Rozpakuj się.

5. Waluta : najlepiej przeliczać wszystko wg wzoru - 1000 ft to 15 zł., 500 ft to...? Tak, cena forintów jest zależna od sytuacji gospodarczej i się zmienia. Ale jest to kwestia prędzej złotówki, dwóch niż więcej. Więc licz sobie tak jak napisałem. Najtańsza "zupa gulaszowa" w okolicznych restauracjach to 900 ft. Kociołek dla faceta takiego jak ja - wystarczy na obiadokolację. Ale Miłosz? ... hmmmm. Tak - ten w okularach.

6. Tak - na obiekcie są "fast foody", ale nie mam gwarancji, czy na początku sezonu będą w pełni dyspozycyjne. Choć frytek ci u nas i u nich dostatek. 

7. Cena - jest niska, bo jest nas dużo. Jak nas będzie mało, to będzie kosztowało... więc zastanów się, czy jedziesz. Bo zaliczki przepadną.

8. Czy jest szansa na więcej miejsc? - raczej zróbmy kolejny wyjazd. Ale spotkania i rozmowy mile widziane ;)