Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

 

To był Nasz etap okręgowy!!!

 Ania Kokoszka, Klaudia Fil oraz Ania Sydorczak zakwalifikowały się do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach, zaś specjalne wyróżnienia i tytuł „Najlepszy esej” spośród 45 zakwalifikowanych do etapu okręgowego autorów prac otrzymało czworo naszych uczniów: Kinga Chmura, Ania Kokoszka, Ania Sydorczak oraz Kamil Kwiatkowski. Opiekunem była p. Barbara Rajtar- Wojdyła.

W pierwszym etapie należało przygotować pracę w formie eseju, filmu lub fotoreportażu dotyczącą pracy dziennikarza i mediów. Ten etap przeszli pomyślnie wszyscy zgłoszeni uczniowie: Kinga Chmura, Klaudia Fil, Ania Kokoszka oraz Patryk Brzeżawski (wszyscy z 2 a) oraz Ania Sydorczak i Kamil Kwiatkowski (3 d).

 

 

Drugi etap był sprawdzianem wiedzy. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować się z podanych zagadnień z zakresu wiedzy o mediach. W tym etapie, który miał miejsce przed świętami w WSiZ w Rzeszowie wyłoniono 10 finalistów, którzy dostali się do etapu ogólnopolskiego.

 

 

Nasze dziewczyny, Ania, Klaudia i Ania świetnie poradziły sobie z testem i w marcu będą walczyć w Warszawie z kandydatami z całej Polski o zaszczytny tytuł laureata olimpiadyi jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim(dla maturzystów) oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów (m.in. monitory, mobilne routery LTE, zegarki, lornetki).

Jesteśmy jedyną szkołą, która wprowadziła aż 3 finalistów spośród 10- to ogromny sukces, ponieważ dziewczyny wyprzedziły uczniów z Rzeszowa, Krosna, Przemyśla czy Jasła. Wszyscy wyróżnieni wraz z opiekunką powrócili z Rzeszowa z dyplomami oraz  nagrodami książkowymi.

Warto dodać, że Olimpiada Wiedzy o Mediach jest organizowana przez Uniwersytet Warszawski, wspierana przez 15 uniwersytetów z całej Polski i Wyższą Szkołę Informatykii Zarządzania w Rzeszowie- podkarpackim partnerem organizatorów olimpiady.Zaś patronat nad nią objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

 PS. Wszyscy nasi reprezentanci to uczniowie fakultetów ścisłych (mat-fiz,biol-chem czy mat-geo) co oznacza, że mamy wspaniałą, wszechstronną młodzież J

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!