Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Osiągnięcia II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w 2002/2003

II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Średnich w Polsce organizowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" uplasowało się na 174 miejscu w kraju i 10 miejscu w województwie.

Ubiegłorocznymi (2001/2002)olimpijczykami, którzy zapewnili tę pozycję była:
*Joanna Piotrowska laureatka (II miejsce) Olimpiady Języka Rosyjskiego podopieczna pani mgr Janniny Burczyk,
*Edyta Bieńczak laureatka (III miejsce) Olimpiady Języka Polskiego przygotowana przez mgr Julitę Kołodziejczyk
*Swieta Komardin i jej brat Artiom finaliści Olimpiady Języka Rosyjskiego przygotowani przez mgr Janinę Burczyk

W obecnym roku szkolnym 2002/2003 szkoła może się poszczycić następującymi osiągnięciami:

  • laureatka XXVI Olimpiady Języka Niemieckiego
    *Edyta Bieńczak (4b) przygotowana przez mgr Agnieszkę Grzebieniak
  • laureat (7 miejsce) XXXIV Olimpiady Języka Rosyjskiego
    *Artiom Komardin (3g)
  • finalista (20 miejsce) XXXIV Olimpiady Języka Rosyjskiego
    *Magdalena Kucharczuk (4d)*przygotowani przez mgr Janinę Burczyk
  • laureatka Olimpiady "Losy Polaków na wschodzie po 17.IX.1939 r."
    *- Joanna Futyma(3h) przygotowana przez mgr Joannę Mogilany
  • finalista Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Społeczeństwo polskie wobec okupacji niemieckiej i sowieckiej 1939-1945. Postawy, życie codzienne"
    *Szczepan Zubik (3d) przygotowany przez mgr Anitę Ciupkę
  • finaliści Olimpiady Biologicznej
    *Aneta Chimiak(4a) i Bartosz Kozak (4a) przygotowani przez mgr Bożenę Rybkę
  • laureat II edycji konkursu "Drogi do Wolności" organizowany przez Fundacje Centrum Solidarności
    *Marcin Lewicki (4f) przygotowany przez mgr Anitę Ciupkę
  • laureatem II stopnia XXIX Olimpiady Historycznejzostała
    *Katarzyna Ostrowska (4a) uczennica pani mgr Marii Rojkowicz
  • II miejsce w konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych "Unia od A do Z" zajęła
    *Joanna Kołodziej (3b) przygotowana przez mgr Barbarę Ostrowską
  • do finału III-go Podkarpackiego Konkursu Matematycznegodoszli
    *Damian Pęcak (1b)
    *Patrycja Paterek (1b)przygotowani przez mgr Ninę Gilarską
  • II miejsce w międzyszkolnym Konkursie Ortograficznymzajęła
    *Paulina Kaczmarek (1b)
  • I miejsce w powiatowych eliminacjach w gr. II Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"- zajęła
    *Marzena Rogula (1g) przygotowana przez mgr Jadwigę Jagniszczak
  • Konkurs Kultury Regionalnej "Gniazdo" najlepsze wyniki uzyskali:
    *Przemek Liput (3a)
    *Joanna Futyma (3b)
    *Wioletta Adamczyk (3h)wychowankowie pani mgr Joanny Mogilany i pani mgr Marii Rojkowicz
  • w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Jezyka Angielskiego "FOX"bardzo dobre wyniki uzyskali:
    *Jan Wiciejowski (3a)
    *Paulina Chytła (1a)podopieczni pani mgr Ewy Kikty
  • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Niemieckiej-
    I miejsce zajęła Ewelina Prajzner(3b),
    III miejsce przypadło Monice Kwolek (3b) -uczennice pani mgr Joanny Połdiak
    udział w II etapie Konkursu Chemicznego im. Prof. Antoniego Swinarskiego w Toruniu
    * Dariusz Szczepanik (4d)wychowanek pani mgr Genowefy Kluski
  • do etapu wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Poszukiwania"zakwalifikowała się
    Agnieszka Golik (4f) przygotowana przez mgr Jolantę Mazur Fedak
  • w Konkursie Historycznym "Ludzie w ruchu - migracja, awans, degradacja 1914 - 1989" organizowanym przez fundację Stefana Batorego oraz Ośrodek "KARTA"wyróżnienie specjalne za prace zespołową "Moje Bieszczady - moja historia" otrzymały
    * M.B. (1f) i Natalia Drwięga (1f) wychowanki pani mgr Marii Rojkowicz
  • w VI edycji Konkursu "Twórczości własnej" w kategorii szkół średnich-
    -I miejsce zajęła Anna Rup (4b),
    -II miejsce zajęła Ewa Krawczyk
    -wyróżnienia I stopnia otrzymali: Magdalena Rakoczy, Maciej Fil, Diana Fedak
    -wyróżnienia II stopnia otrzymali: Monika Kwolek, Łukasz Pelc, Paulina Kaczmarek, Anna Derwich
    organizatorkami konkursu były panie mgr Zofia Rokita i mgr Urszula Bukład

    Na uwagę zasługuje fakt publikacji w maju 2003 tomiku poetyckiego pt. "Piórka na wietrze" będącego zwieńczeniem 6-letnich poszukiwań twórczych wielu uczniów naszej szkoły, a także uczniów innych sanockich szkół średnich i gimnazjalnych.Odbiorca znajduje w tym niezwykłym zbiorze utwory nietuzinkowe, zaskakujące i bardzo autentyczne - co stało się za sprawą pani Urszuli Bukład, pani Zofii Rokity, pani Jolanty Mazur Fedak oraz pani Julity Kołodziejczyk i pana Tomasza Kulpińskiego - zespołu, który doprowadził do druku i publikacji twórczości młodych