Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

5 listopada 2014 r. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zebrali się w Kancelarii Premiera, by odebrać pamiątkowe dyplomy z rąk pani Ewy Kopacz. Wśród tego grona znalazł się również jedyny reprezentant sanockich szkół, najlepszy uczeń naszej szkoły Karol Szczepan z klasy 3a.

 

 Uroczystość rozpoczęła się od słów Premier Kopacz, która pogratulowała młodzieży i podziękowała wszystkim za przyjazd. Szefowa Rządu zapewniła, że polska edukacja jest na najwyższym światowym poziomie, a absolwenci naszych uczelni są bardzo poszukiwanymi pracownikami w prestiżowych firmach, w różnych sektorach gospodarki. Pani Premier przystąpiła później do osobistego wręczania dyplomów uczniom. Znalazła też chwilę dla reporterów, co skończyło się niezliczoną ilością pamiątkowych zdjęć.

Drugą i ostatnią częścią gali było zwiedzanie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które jak można było się spodziewać, szybko zatrzymało się na sali bankietowej, gdzie na zgromadzonych uczniów i opiekunów czekał obfity posiłek. Ośmioosobowa grupa najlepszych uczniów  z Podkarpacia znalazła również czas na odwiedzenie Muzeum Narodowego, gdzie uczniowie mieli okazję podziwiać najsłynniejsze dzieła polskiej rzeźby i malarstwa, a wśród nich monumentalny obraz Jana Matejki "Bitwę pod Grunwaldem" .

 

Wyjazd do Warszawy zorganizowany był przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Stypendia Prezesa Rady Ministrów to stypendia przyznawane przez Premiera. Otrzymują je uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Otrzymuje je uczeń, który: otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre.
Uczeń otrzymuje stypendium w kwocie 2.580 zł.

Karol, wielkie gratulacje !!!