Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

We czwartek 23.10. 2014r. uczniowie fakultetu wos klas 3 i 1a uczestniczyli w  warsztatach prowadzonych przez p. Moniką Lewicką, konsultantką Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie. Tematem warsztatów były możliwości młodych ludzi związane z przynależnością Polski do Unii Europejskiej - "Młodzież w Europie". 

Jak czytamy na stronie internetowej (KLIK) Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie powstał 1 marca 2014r. w wyniku konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na realizację zadania publicznego „Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej – 2014". Organizacją prowadzącą RODM jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Przybliżenie obywatelom polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie kanałów współpracy pomiędzy MSZ, samorządem i organizacjami pozarządowymi jest głównym celem działalności Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej, które funkcjonują w 17 miastach Polski. Ośrodki odpowiedzialne są za animowanie i inicjowanie w regionie spotkań, debat i innych wydarzeń z udziałem przedstawicieli najważniejszych instytucji, organizacji oraz ośrodków analityczno-badawczych. Spotkania oraz debaty stają się okazją do dyskusji na temat funkcjonowania polskiej polityki zagranicznej w kontekście regionalnym. Umożliwiają one również partnerom regionalnym wyrażanie opinii na temat oczekiwań w zakresie wsparcia przez MSZ ich działań o charakterze międzynarodowym.

Jednak w związku z 10. rocznicą członkostwa Polski u Unii Europejskiej pani Monika przedstawiła nam, co Unia oferuje młodym ludziom. Przede wszystkim skupiła się na stronie Eurodesk, która nieodzownie związana jest z programem unijnym "Młodzież w działaniu". Na stronie znajdują się trzy oferty dla młodych ludzi - praca, wolontariat oraz studia za granicą. 

Szkolenie to okazało się dla nas bardzo przydatne, ponieważ nie każdy ma świadomość, co oferuje nam Unia i jej fundusze.