Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

„Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne” (1Tm 6,12)

Pod takich słów sztandarem w sobotni poranek, 4 października wyruszyła z naszego miasta kilku-autokarowa pielgrzymka tegorocznych maturzystów, gdzie największą grupę stanowiła młodzież naszego Liceum. Celem Jasna Góra, przyciągająca z naszej archidiecezji co roku ponad 5 tysięcy tych, którzy przybywają aby z pokorą prosić nie tylko o zdanie egzaminu maturalnego, ale przede wszystkim by zawierzyć swą młodą drogę życia opiece Maryi.

 Wielka modlitwa maturzystów w narodowym Sanktuarium, rozpoczęła się  w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 17.00. Po zawiązaniu wspólnoty maturzyści wysłuchali tematycznej konferencji, którą wygłosił ks. dr Konrad Dyrda, wykładowca katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. W kolejnym etapie maturalni pątnicy wzięli udział w celebracji Drogi Krzyżowej na jasnogórskich wałach. O godz. 21.00 stanęli do Apelu, który pod przewodnictwem bp. Stanisława Jamrozka animowała z wyróżnieniem Sanocka młodzież. Oni też, poprowadzili modlitwę różańcową z piękną oprawą muzyczną.

I choć sceptycy może powiedzą - po co jechać tyle kilometrów – bo przecież i w Sanoku można się pomodlić, to chciałbym im wówczas pokazać te złożone dłonie maturalnej młodzieży, te różańce przesuwane młodymi rękoma, tych ufnych ludzi, którzy mimo niepewności swego jutra, na kolanach otaczali obraz Jasnogórskiej Pani.

Całość pielgrzymki zwieńczyliśmy eucharystią świętą odprawioną w późnych godzinach nocnych, gdzie aż serce kapłańskie się radowało widząc swych uczniów w pierwszych rzędach bazyliki zmęczonych fizycznie ale rozpromienionych duchowo. Uśmiech na twarzy, dłonie ich wzniesione ponad wspólnotę i śpiewy religijne do dziś są świadectwem, że: „proszę księdza dziękuję Panu Bogu, że mogłem tam być – choć jeszcze na tydzień przed wyjazdem uważałem, że to tylko wymysł katechetów”.

Pragnę więc w imieniu ks. Jacka i własnym podziękować każdemu uczestnikowi tej pielgrzymki za szczere i dojrzałe podejście do tego częstochowskiego spotkania. Wróciliśmy naprawdę zbudowani Waszą postawą, i choć nie udało nam się zachęcić Was wszystkich, to zapewniamy, że eucharystia i owoce pielgrzymki ofiarujemy dla całego grona tegorocznych maturzystów. Dziękujemy także p. Agnieszce, p. Jadwidze, p. Beacie, p. Janinie i kilkorgu rodziców za chęć podjęcia opieki nad nasza młodzieżą. Niech Pan Bóg błogosławi i wspiera nas wszystkich.

O Ty, co w Ostrej świecisz bramie, co gród zamkowy nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem (…) Ty co z pociętym obliczem Królową zwiesz się Polski – broń naszą młodzież, by w dobrych zawodach o wiarę zdobyli życie wieczne.

Ks. Tomasz P.

 

 

Foto: KSMiTV, Martyna Bieleń