Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

W zeszłym tygodniu (tj. 26.09) w sanockim "Ekonomiku" odbył się III Europejski Dzień Języków. Nasza szkoła, tak jak i rok temu, reprezentowała Wielką Brytanię. Uczniowie z koła teatralnego przebrali się w różne postacie bądź osoby, które kojarzą się w Wyspami Brytyjskimi. Całością opiekowały się p. Małgorzata Heichel, p. Dorota Wierdak oraz p. Ewa Kikta.

 

Tego roku uczniowie przebrali się między innymi w postacie reprezentujące bajkę "Kubuś Puchatek", chodzi o Tygryska, Kubusia oraz Prosiaczka. Nie zabrakło także aktorów z filmu "Władca Pierścieni", czyli Gandalfa Szarego oraz Arweny. Humorystycznie zaprezentował się Charlie Chaplin. Duże zainteresowanie wzbudziła także postać Alicji z bajki "Alicja w Krainie Czarów". Jednak czym byłaby Wielka Brytania bez królowej? Ona również pojawiła się w grupie uczniów. Postacią, która przywróciła nas do minionych lat była Elżbieta I. Natomiast dziewczyny, przebrane za uczennice szkoły brytyjskiej, uczyły dzieci języka angielskiego. 

Inne szkoły także stanęły na wysokości zadania i solidnie przygotowały się do swojej roli. Gospodarze zajęli się słoneczną Hiszpanią. Kultura Italii przedstawiona była przez I LO. Zespół Szkół nr 5 przygotował podróż po cudownej Francji.  Dodatkowo pojawiły się także stosika takich krajów jak Niemcy, Grecja i Austria. 

Ponadto całej imprezie towarzyszyły występy laureatów konkursu piosenki obcojęzycznej. Dodatkowo stoisko MDK-u przygotowało dla uczniów tablice, na której można było napisać dowolne słowo w dowolnym języku jednego z krajów Europy. Zaś gospodarze imprezy zapewnili wszystkim mały poczęstunek.