Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

14 grudnia 1658: to niezwykłe wydarzenie zapisało się w polskim hymnie: Jak Czarniecki do Poznania po szwedzkim zaborze […] wrócim się przez morze.

Rok 1658 był trzecim rokiem zmagań polsko-szwedzkich. Wojska Karola X Gustawa, które początkowo w szybkim tempie zajmowały kolejne prowincje polsko-litewskie, napotkały coraz bardziej zacięty opór. Wydarzenia w Rzeczpospolitej zaniepokoiły Duńczyków, którzy obawiali się, iż po zakończeniu wojny w Polsce, będą kolejną ofiarą agresji szwedzkiej.

!!!Ze względu na katastrofalny stan techniczny wyciągu w Karlikowie - rezygnujemy z wyjazdów na ten stok - w planach Puławy lub Gromadzyń.!!!!

Po 4 latach posuchy otworzyły się wrota czasu i wróciła śnieżna zima.  Wobec powyższego planujemy wyjazd do Karlikowa - w pierwszym dostępnym terminie : wtorek, 10 stycznia 2017r. Ze względów organizacyjnych oraz spraw wyższego rzędu (dzień nauki szkolnej, klasyfikacja na koniec I semestru, warunki śnieżne) prosimy o zdyscyplinowane podejście do sprawy:

W dniu 6 stycznia 2017 r. „Orszak Trzech Króli” po raz pierwszy przejdzie ulicami Miasta Sanoka. W barwnym korowodzie, przy śpiewie kolęd, będziemy podążać za Świętą Rodziną i królami. Będzie to okazją do głębokich przeżyć, wspólnego rodzinnego świętowania Tajemnicy Bożego Narodzenia.

Do udziału w orszaku zapraszamy całe rodziny: dzieci i młodzież, rodziców, dziadków,
a także nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

Program:

·12.30 – Msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego;

·13.30 – przemarsz ulicami miasta;

·Około godz. 14.00 na sanockim Rynku Jasełka w wykonaniu przedszkolaków, ciepły poczęstunek.

Więcej szczegółów na plakatach, które pojawią się w późniejszym terminie.
Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

 

Zapraszamy na VI Jarmark Bożonarodzeniowy i przedstawienie uczniów naszego liceum - godzina 11.00. Przyjdź koniecznie. Tak, tak. Przyjdźcie najlepiej w parach. Dziewczyno! Weź swojego chłopaka, chłopaku weź swoja dziewczynę.

PODAJ DALEJ!!!!

(Stara Fotografia Bieszczadów i Podkarpacia - FB)

Jak co roku, społeczność II LO w Sanoku włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka".

Jak co roku w naszej szkole ogłaszamy konkurs na najpiękniej świątecznie udekorowaną klasę w szkole. Do zgarnięcia nagrody :

Miejsce pierwsze - 1 wybrany dzień niepytania dla klasy (w tym kartkówki)

Miejsce drugie - 4 wybrane godziny pojedyncze niepytania dla klasy (w tym kartkówki)

Miejsce trzecie - 2 wybrane godziny pojedyncze niepytania dla klasy (w tym kartkówki)

Ze względu na kompletny uwiąd decyzyjno-wykonawczy Samorządu Uczniowskiego - oceny dokonają wybrani nauczyciele, wg sobie tylko znanego systemu, 20 grudnia - dniem oceny klas.

Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z 17 grudnia 1985 roku ustanowiło święto Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i jest ono obchodzone corocznie 5 grudnia.